kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie miejsce pracy: Rzeszów

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie
Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Rzeszów
Ogłoszenie o naborze Nr 98908

Warunki pracy

  • praca w siedzibie urzędu

  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie

  • praca w pozycji wymuszonej - siedzącej

  • kontakt z klientem wewnętrznym i zewnętrznym

  • stanowisko pracy mieści się na III piętrze

  • budynek nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim oraz mających problemy z poruszeniem się po schodach - 3-piętrowy budynek, brak windy.

Zakres zadań

  • Prowadzi ewidencję księgową dochodów budżetu państwa, należności z tytułu administracyjnych kar pieniężnych w celu dostarczenia aktualnej i dokładnej informacji finansowej jednostki
  • Prowadzi sprawy w zakresie kontroli zarządczej w celu zapewnienia funkcjonowania skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej w jednostce
  • Prowadzi rozliczenia z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych, sporządza formularze PIT-11 o rocznych dochodach i zaliczkach pobranych na podatek dochodowy od osób fizycznych w celu prawidłowego i terminowego ich naliczania
  • Raportuje umowy do rejestru Ministerstwa Finansów w celu terminowego umieszczenia informacji o zawartych umowach przez jednostkę
  • Sporządza miesięczne sprawozdania budżetowe oraz kwartalne sprawozdania o stanie należności i zobowiązań w celu wypełnienia obowiązku informacyjnego i sprawozdawczego
  • Przygotowuje dane do wypłaty i rozlicza środki finansowe pochodzące z absencji chorobowej pracowników w celu prawidłowego ich naliczenia i sporządzenia list wynagrodzeń
  • Prowadzi redystrybucję kar pieniężnych oraz sporządza przelewy w celu terminowego przekazania środków pieniężnych na fundusze ochrony środowiska

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia ewidencji księgowej oraz naliczania wynagrodzeń i rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych
  • Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości
  • Znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
  • Znajomość przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • Znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej
  • Posiadanie kompetencji miękkich: komunikatywność, dobra organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie naliczania wynagrodzeń i rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych z dwóch ostatnich lat