kandydatów

Etat Laborant

Firma: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Krośnie miejsce pracy: Rzeszów

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Krośnie
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Laborant
Miejsce pracy: Rzeszów
Ogłoszenie o naborze Nr 110059

Warunki pracy

-praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych

-nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)

- praca przy materiale zakaźnym (podejrzenia o choroby ) praca przy pobieraniu    próbek (wycinki narządów), praca z materiałem w różnym stanie rozkładu, uciążliwość związanaz zapachem materiału patologicznego,

- praca przy komputerze,

- praca z odczynnikami chemicznymi,

- praca z materiałem zakaźnym (krew zwierząt, wymazy, zeskrobiny)

Zakres zadań

  • - wykonywanie badań serologicznychw kierunku choroby Aujeszkyego metodą ELISA,
  • - wykonywanie posiewów do badań mikrobiologicznych oraz wykonywanie badań parazytologicznych, w tym badania na włośnie,
  • - przygotowywanie próbek krwi do badań serologicznych poprzez wirowanie ,
  • - przygotowywanie wyposażenia do badań , realizowanie sprawdzenia bieżącego i okresowego,
  • - przygotowywanie obiektów do badań, rejestrowanie próbek w rejestrach badawczych, pozbywanie się obiektów i próbek po badaniach, prowadzenie zapisów dotyczących przekazywania odpadów,
  • - prowadzenie zapisów technicznych związanych z badaniami, dotyczących wykonywanych badań pracowni,
  • - generowanie / opracowywanie raportów z badań, raportów zbiorczych dotyczących wykonywanych badań,
  • - planowanie i przygotowywanie zapotrzebowania na sprzęt, odczynniki i testy.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie biologiczne, chemiczne lub inne mające zastosowanie w Inspekcji Weterynaryjnej.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • - podstawowa znajomość aktualnej normy PN-EN ISO/IEC 17025 "Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorujących"
  • - znajomość obsługi komputera oraz aplikacji biurowych w tym Word i Excel,
  • - znajomość programu CELAB
  • - znajomość języka angielskiego – poziom A1
  • - doświadczenie zawodowe do 6 miesięcy pracy w laboratorium akredytowanym.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe