kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie miejsce pracy: Rzeszów

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Rzeszów
Ogłoszenie o naborze Nr 106211

Warunki pracy

Budynek, w którym znajduje się miejsce pracy nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak wind, podjazdów, podjazd tylko na zewnątrz głównego budynku, brak odpowiednio dostosowanych toalet. Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu z wykorzystaniem monitora ekranowego. Jednozmianowy, ośmiogodzinny system pracy.

Zakres zadań

  • Administruje systemem Oracle Identity Management (IdM) w zakresie nadawania, modyfikacji i usuwania uprawnień do Krajowego Systemu Informacji Policji (KSIP) w celu prawidłowego dostępu użytkowników systemu do baz danych, zgodnie z zakresem opisanym we wnioskach.
  • Realizuje czynności związane z aktywacją, dezaktywacją, recertyfikacją i odblokowaniem kart mikroprocesorowych.
  • Obsługuje wojewódzkie repozytorium danych LDAP polegające na zakładaniu, usuwaniu i modyfikacji parametrów kont użytkowników upoważnionych do pracy z systemami policyjnymi.
  • Nadaje, modyfikuje i usuwa uprawnienia min. do Systemu Wspomagania Dowodzenia (SWD), Systemu Elektronicznej Sprawozdawczości Policji (SESPol), rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym i innych systemów policyjnych i pozapolicyjnych.
  • Administruje Aplikacją Dyżurnego (DNI) w zakresie przydzielania i odbierania uprawnień do pracy w systemie.
  • Pełni funkcję administratora wojewódzkiego ds. technicznych systemu Pakiet Aplikacji Policyjnych (PAP) dla użytkowników KWP w Rzeszowie.
  • Udziela pomocy i konsultacji użytkownikom systemów teleinformatycznych Policji w zakresie weryfikacji nadanych uprawnień, rozwiązywania problemów z autoryzacją.
  • Bierze udział w pracach komisji ds. brakowania kart mikroprocesorowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe - minimum półtora roku w obszarze teleinformatyki
  • Znajomość przepisów: Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, Zarządzenia nr 1041 KGP z dnia 28 września 2007 r. w sprawie szczegółowych zasad organizacji i zakresu działania komend, komisariatów i innych jednostek organizacyjnych Policji.
  • Znajomość Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
  • Znajomość obsługi komputera.
  • Umiejętność posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym MS Excel.
  • Znajomość podstaw funkcjonowania relacyjnych baz danych.
  • Ogólna wiedza o teleinformatycznych systemach bazodanowych wykorzystywanych przez Policję.
  • Komunikatywność i umiejętność rozwiązywania problemów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Poddanie się procedurze sprawdzającej zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych i uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa osobowego